Systémy ECM na monitorovanie okolitého ovzdušia bývajú zabudované do klimatizovaných tepelne izolovaných kontajnerov. Monitorovacie stanice môžu byť stacionárne alebo mobilné.
Aerosoly sú monitorované v súlade s predpismi TSP, PM10, PM2,5 alebo PM1. Simultánne monitorovanie a odber vzorky z rôznych frakcií. Certifikovaný dvojkanálový monitor častíc spojený s certifikovaným vzorkovačom a 8 kanálovým optickým modulom s kontinuálnym výstupom jednotlivých frakcií.
Aethalometer TM je ideálny prístroj na meranie obsahu celkového alebo elementárneho uhlíka v polietavom prachu. Aethalometer je prístroj, ktorý používa priebežné vzorkovanie a technológiu optickej analýzy na meranie koncentrácie uhlíka takmer v reálnom čase.
OC/EC analyzátory
Termické OC/EC analyzátory s laserovou pyrolýzovou korekciou a kompatibilitou so štandardnou metódou NIOSH 5040.
Monitor TSI na ultrajemné častice
Kontinuálne monitorovanie ultra jemných častíc (UFP) a na sledovanie kvality ovzdušia (SMPS).
Vlastnosti a výhody:
Navrhnutý na neustálu prevádzku
Technológia podľa CEN/TS 17434
Rýchly čas skenovania
Prenosný ale aj stacionárny
Bez rádioaktívnych materiálov
Kompaktné prístroje na monitorovanie frakcií PM10, PM2,5 a PM1 polietavého prachu. Čítač častíc umožňujúci definovanie 16 veľkostných kanálov, so zobrazením počtu častíc a zároveň ich hmotnostnej koncentrácie.
On-line monitorovanie ťažkých kovov v prašných aerosoloch
Prístroj pracuje na princípe XRF a vykonáva on-line analýzu kovov obsiahnutých v prašných aerosoloch. Je určený na bezobslužnú trvalú prevádzku v monitorovacích staniciach ovzdušia.
Staničky sú vybavené na zvýšenie presnosti a stability merania vnútornou klimatizáciou priestoru snímačov a ohrevu odberu prachových zložiek na správne meranie aj počas hmlistých a daždivých dní. Hodnovernosť merania plynných zložiek je zabezpečená periodickou kalibráciou pomocou referenčných plynov z tlakových fliaš.
Monitorovacie moduly AQMesh sú kompaktné, umožňujú napájanie z batérií alebo solárnych článkov. Informácie zo snímačov sú mobilnou sieťou prenášané do centrálneho servera, kde sa interpretujú na koncentrácie škodlivín a sprístupňujú zákazníkom pomocou Internetu. Hodnovernosť merania sa overuje porovnávaním s referenčnou monitorovacou stanicou, kedy upravia interpretačné algoritmy v centrálnom serveri.
Pokiaľ je záujem len o meranie polietavého prachu, k dispozícii sú zjednodušené verzie staničiek, ktoré merajú len prach, alebo prach a jednu plynnú zložku.
Zápach
Okrem jednotlivých plynných zložiek sa často stretávame aj so záujmom o meranie zápachov. Ľudský nos je totiž citlivejší na niektoré zapáchajúce látky než väčšina prístrojov. Na vyhodnocovanie zapáchajúcich látok slúžia olfaktometre a k dispozícii sú tiež analytické prístroje na ich kontinuálne vyhodnocovanie.
Emisie z vozidiel
Výrazným problémom býva znečistenie ovzdušia pochádzajúce z dopravy. Nové analytické prístroje umožňujú diaľkové meranie znečistenia z každého prechádzajúceho vozidla počas normálnej premávky.
Odber vzorky pre laboratórnu analýzu
Zariadenia na odber referenčnej vzorky prachu alebo plynných zložiek, umožňujú presné určenie koncentrácie škodlivín, akými sú ťažké kovy, uhľovodíky a ďalšie znečisťujúce látky v laboratóriách.
Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.Ok